Linzen schijnen mega gezond te zijn. Vetarm, maar vol voedingsstoffen als foliumzuur, vezels en proteïne en laag op de glycemische index (dus geen enorme stijging van je bloedsuikerspiegel). Echt veel kookinspiratie krijg ik alleen nooit van deze peulvrucht. Soep is eigenlijk het enige wat ik ermee maak. Tot vandaag!
Voor Chicklit.nl recenseer ik momenteel ‘La dolce vita‘ van Tessa Kiros. Vanzelfsprekend dat de pasta van deze week dus uit dat boek komt. Ik kwam er deze makkelijke, vega pasta in tegen met linzen. Ik kende de combinatie van spaghetti en linzen nog niet, maar het resultaat is heerlijk en lekker vullend.
Nodig (voor 5 personen)
200 gram kleine bruine linzen
Bosje verse salie
1 teentje knoflook, gepeld
3 eetlepels olijfolie
1 rode ui, fijngehakt
400 gram tomatenblokjes uit blik
flinke snuf chilipoeder
2 eetlepels gehakte peterselie
400 gram (wat mij betreft volkoren) spaghetti
Parmezaanse kaas (als je dat lekker vindt)
Iets groens voor erbij (rucola bijvoorbeeld)
Spoel de linzen af en zet ze onder water op het vuur met de salie en knoflook. Laat ze half afgedekt 25 minuten pruttelen en voeg tegen het eind toe zout toe (tussendoor water toevoegen kan ook als ze te droog worden). Doe ondertussen de olijfolie in een pan en sauteer de ui. Voeg de tomaten, zout, peper en chilipoeder toe en laat 10 minuten pruttelen. Giet de linzen af als ze klaar zijn en bewaar het kookvocht. Voeg de linzen en 250 ml kookvocht toe aan de tomaat en laat nog eens 10 minuten pruttelen om de smaken goed met elkaar te laten mengen. Kook ondertussen de spaghetti al dente en maak de ragù af met de peterselie. Dien op met groene salade en wat Parmezaanse kaas naar smaak.
Bekijk hier meer Pasta Parties